|
|
|
Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
|
MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI KARATE SHORIN-RYU PUSKK
W dniach 29 - 30 maja, odbyły się w Ryrze w obiektach Hotelu "Perły Południa" Mistrzostwa Polski Dzieci Karate Shorin-Ryu PUSKK połączone z Międzynarodowym Festiwalem Dzieci Shorin-Ryu Karate.
Gospodarzem imprezy był Nowosądecki Klub Okinawa Karate - kierowany przez sensei Tomasza Zająca - 4 dan.
W Festiwalu uczestniczyło ponad 200 dzieci, zaś w mistrzostwach wystartowało ich ponad 160, reprezentując kilkanaście klubów Shorin-Ryu z terenu 8 województw. Impreza przeprowadzona została w ramach programu Małopolska Nasz Region Nasza Szansa realizowanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Gośćmi honorowymi mistrzostw byli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Leszek Zegrda, Komendant Policji w Nowym Sączu - inspektor Witold Bodziony oraz Wójt Gminy Rytro - Władysław Wnętrzak.
Sędzią głównym mistrzostw był Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo sensei Aleksander Staniszew - 7 dan (Pińczów)
Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie: Dariusz Draspa - 5 dan (Grudziądz), Dariusz Jędrzejczak - 5 dan (Łódź), Grzegorz Jarząbek - 5 dan (Wołomin), Krzysztof Grabowski - 4 dan (Przemyśl), Mieczysław Jałocha - 4 dan (Przemyśl), Zbigniew Magda - 3 dan (Mielec), Zbigniew Berłowski - 3 dan (Kleszczów), Jan Kopecky - 3 dan (Republika Czeska), Marcin Frelich - 2 dan (Lublin).
Rolę sędziów technicznych pełnili sensei z NowosądeckiegoKlubu Okinawa Karate pod przewodnictwem Danuty Tobiasz - 3 dan oraz Marcin Piekarczyka - 2 dan.
Mistrzostwa były prowadzone w sposób profesjonalny przez Andrzeja Górszczyka. Opiękę medyczną sprawował CenterMed.
W pierwszym dniu przeprowadzono eliminacje, w drugim finaliści walczyli o 75 medalowych miejsc, w trzech głównych konkurencjach: kata, kata kumiwaza, kata oyo. Szczególnie ta ostatnia konkurencja, kata oyo, czyli aranżowana walka z zastosowaniem technik z danego kata dostarczyła dzieciom największych wrażeń.
Podczas Mistorzswa można było także wziąć udział w warsztatach kulinarnych tradycyjnej kuchni japońskiej, oglądnąć specjalnie przygotowany pokaz ratownictwa w Parku Liniowym "Ablandia", podziwiać występy Shorin-Ryu Karate i Okinawa Kobudo przygotowane przez Nowosądecki Klub Okinawa Karate a także średniowiecznych walk rycerskich grupy słowackiej "Sarus" oraz krakowsko-nowosądeckiej grupy rycerskiej "Fencing Arts". W specjalnym pokazie dla uczestników mistrzostw wystąpiła także specjalna grupa policji Komendy Miejskiej z Nowego Sącza oraz grupa taneczna ryterskich dziewcząt.
W rozegranym konkursie plastycznym, decyzją prof. Andrzeja Szarka zwyciężyła Róża Okoń z Kielc.
OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW
kategoria: Kata dziewcząt grupa A1
1. Wiktoria Grzech - Przemyśl
2. Sylwia Gaworecka - Przemyśl
3. Agnieszka Dewerenda - Kielce
|
kategoria: Kata dziewcząt grupa A2
1. Karolina Gródek - Nowy Sącz
2. Groń Emilia - Nowy Sącz
3. Żelazko Maja - Nowy Sącz
|
kategoria: Kata dziewcząt grupa B1
1. Monika Zabrowarna - Przemyśl
2. Kalina Kazimierczak - Stryków
3. Alicja Zieniewicz - Kwidzyn
|
kategoria: Kata dziewcząt grupa C
1. Ewa Tomczyk - Nowy Sącz
2. Agata Kazimierczak - Stryków
3. Laura Tong - Przemyśl
|
kategoria: Kata dziewcząt grupa C1+D1
1. Monika Strzemińska - Przemyśl
2. Sara Flisak - Przemyśl
3. Joanna Lupa - Przemyśl
|
kategoria: Kata dziewcząt grupa D3
1. Milena Gongało - ZGIERZ
2. Monika Abramowicz - Kwidzyn
3. Jagoda Łaba - Przemyśl
|
kategoria: Kata chłopców grupa A1
1. Marcel Piekarz - Nowy Sącz
2. Maksymilian Hebda - Nowy Sącz
3. Kacper Kurasz - Przemyśl
|
kategoria: Kata chłopców grupa A2
1. Jakub Siuta - Przemyśl
2. Kamil Kościuszko - Nowy Sącz
3. Mikołaj Kulig - Nowy Sącz
|
kategoria: Kata chłopców grupa B1
1. Paweł Dobrowolski - Przemyśl
2. Jakub Szymczak - Łódź
3. Patryk Kusiak - Kleszczów
|
kategoria: Kata chłopców grupa B2
1. Artur Jędrzejczak - Stryków
2. Paweł Mazur - Przemyśl
3. Hubert Cieślak - Kleszczów
|
kategoria: Kata chłopców grupa C1
1. Dominik Łuczyński - Przemyśl
2. Piotr Jankoś - Nowy Sącz
3. Piotr Mularczyk - Kleszczów
|
kategoria: Kata chłopców grupa C2
1. Jakub Waremczuk - Nowy Sącz
2. Jakub Dańko - Przemyśl
3. Krzysztof Żurawski - Przemyśl
|
kategoria: Kata chłopców grupa C3
1. Kewin Tong - Przemyśl
2. Norbert Budzyński - Zgierz
3. Mateusz Jałocha - Przemyśl
|
kategoria: Kata chłopców grupa D1
1. Tomasz Bik - Przemyśl
2. Piotr Szkopiński - Zgierz
3. Cezary Padamczyk - Wołomin
|
kategoria: Kata chłopców grupa D2
1. Radek Zikmund - Republika Czeska
2. Maciej Bochniak - Przemyśl
3. Kamil Bylinka - Wołomin
|
kategoria: Kata chłopców grupa D3
1. Mateusz Witek - Łódź
2. Maciej Jarząbek - Wołomin
3. Bartosz Szczęsny - Przemyśl
|
kategoria: Kata kumiwaza A
1. Nowy Sącz Emilia Groń, Maksymilian Hebda, Marcel Piekarz
2. Przemyśl Kacper Kurasz, Marcin Skowronek, Szymon Bal
3. Nowy Sącz Kacper Migacz, Hubert Pióro, Dawid Rogoziński
|
kategoria: Kata kumiwaza B
1. Przemyśl Eryk Dudek, Monika Zabrowarna, Laura Tong
2. Kleszczów Oliwia Widera, Patryk Kusiak, Hubert Cieślak
3. Przemyśl Paweł Mazur, Jakub Siuta, Korneliusz Sielski
|
kategoria: Kata kumiwaza C
1. Przemyśl Mateusz Jałocha, Michał Makuch, Laura Tong
2. Nowy Sącz Ewa Tomczyk, Jakub Waremczuk, Piotr Jankoś
3. Przemyśl Magda Strzemińska, Monika Strzemińska, Joanna Lupa
|
kategoria: Kata kumiwaza D
1. Łódź Borys Ornowski, Milena Gongało, Piotr Szczodrowski
2. Przemyśl Bartosz Szczęsny, Marcin Bochniak, Monika Łaba
3. Wołomin Maciej Jarząbek, Kamil Bylinka, Marek Płatek
|
kategoria: Kata oyo A
1. Przemyśl Jakub Siuta, Jan Tarczyński
2. Przemyśl Szymon Bal, Sylwia Gaworecka
3. Przemyśl Kacper Kurasz, Marcin Skowronek
|
kategoria: Kata oyo B
1. Przemyśl Laura Tong, Monika Zabrowarna
2. Przemyśl Eryk Dudek, Paweł Dobrowolski
3. Grudziądz Sandra Kubiak, Paulina Listopadzka
|
kategoria: Kata oyo C
1. Nowy Sącz Ewa Tomczyk, Jakub Waremczuk
2. Przemyśl Mateusz Jałocha, Kewin Tong
3. Przemyśl Filip Grabowski, Krzysztof Żurawski
|
kategoria: Kata oyo D
1. Przemyśl Marcin Bochniak, Bartosz Szczęsny
2. Przemyśl Tomasz Zając, Damian Rozmus
3. Łódź Milena Gongało, Piotr Szczodrowski
|
NAJLEPSZY ZAWODNIK
Monika Zabrowarna - Przemyśl
Kewin Tong - Przemyśl
Jakub Waremczuk - Nowy Sącz
|
|
|