MISTRZOSTWA POLSKI SHORIN-RYU KARATE - ŁÓDź 2012
31 marca w Łodzi, w Hali Sportowej MOSiR odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Shorin - Ryu Karate . Mistrzostwa połączone były z prezentacją kultury japońskiej oraz jednostek wojskowych z regionu łódzkiego.
Organizatorem była Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo, Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "BUSHI" kierowane przez przez sensei Dariusza Jędrzejczaka oraz Fundacja "Surei No Mon" kierowana przez Andrzeja Matlinskiego.
Honorowy Patronat Mistrzostw:
Patroni Mistrzostw:
Business Centre Club - Loża Łódzka
Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa
Międzynarodowe Targi Łódzkie
Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo sensei Aleksander Staniszew.
W zawodach wystartowało 235 zawodników z ponad 20 klubów Shorin-Ryu z terenu całej Polski. Rywalizowano na trzech matach w konkurencjach typowych dla tradycyjnego karate: Kata, Kata Kumiwaza, Shuyo Waza Kumite, Dojo Kumite i w Kobudo Kata. Medale rozdano w 27 konkurencjach.
W trakcie imprezy Fundacja "Shurei No Mon" przygotowała wiele atrakcji:
- wystawę kimon japońskich , lalek i przedmiotów rzemiosła artystycznego- ceramika i
wyroby ze słomy ryżowej, wystawę "Suibokuga" (japońskiego malarstwa tuszem),
wystawę kaligrafii japońskiej, warsztaty orgiami, pokazy sztuki strzelania z łuku japońskiego "Kyudo" oraz konferencję "Stosunki polsko-japońskie. Wpływ kultury na relacje biznesowe."
Podczas prezentacji jednostek wojskowych z regionu łódzkiego można było zobaczyć wystawa pamiątek, dokumentów i zdjęć związanych z historią misji pokojowych ONZ, prezentację sprzętu wojskowego stanowiącego indywidualne wyposażenie żołnierzy pełniących służbę w kraju i na misjach oraz "polatać" helikopterowym symulatorem lotów.
Sędzią Głównym Mistrzostw był sensei Dariusz Jędrzejczak z Łodzi.
Na matach sędziowali sensei: Jerzy Chrzanowski, Zbigniew Wójcik, Piotr Wisniewski, Dariusz Halczewski, Adam Jamróz, Michał Rumak, Radosław Stachowiak, Marzena Walenda, Olga Wisniewska (wszyscy Warszawa), Grzegorz Jarząbek (Wołomin), Dariusz Draspa (Grudziądz), Tomasz Zając, Danuta Tobiasz (Nowy Sącz), Ryszard Muszytowski (Gdańsk), Ireneusz Ziętek (Jaworzno), Tomasz Pieszczyk (Miechów), Zbigniew Magda (Mielec), Zbigniew Berłowski (Kleszczów), Marcin Frelich (Lublin), Piotr Kunce (Łódż).
Relacje z mistrzostw transmitowała TVP3 oraz Radio Parada.
OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW
kategoria KATA: MŁODZICY MŁODSI
1. Brzeski Michał - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
2. Kanclerz Krystian - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
3. Pawlik Patryk - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
|
kategoria: KATA: MŁODZICY CHŁOPCY
1. Piekarz Marcel - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
2. Chojnacki Tomasz - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
3. Hebda Maksymilian - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
|
kategoria KATA: MŁODZICY STARSI DZIEWCZĘTA
1. Majsik Nicole - Pomorski Klub Okinawa Shorin-Ryu Karate
2. Sawicka Aleksandra - Stowarzyszenie "Dojo" w Warszawie
3. Gródek Karolina - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
|
kategoria KATA: MŁODZICY STARSI CHŁOPCY, GRP. A
1. Duchnowski Jan - Pomorski Klub Okinawa Shorin-Ryu Karate
2. Gargula Michał - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
3. Wojewoda Krystian - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria KATA: MŁODZICY STARSI CHŁOPCY, GRP. B
1. Chojnacki Grzegorz - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
2. Kosciuszko Kamil - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
3. Mularczyk Maciej - Ludowy Klub Sportowy "Omega" w Kleszczowie
|
kategoria KATA: JUNIORKI DZIEWCZĘTA
1. Tomczyk Ewa - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
2. Jarząbek Katarzyna - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
3. Widera Oliwia - Ludowy Klub Sportowy "Omega" w Kleszczowie
|
kategoria KATA: JUNIORZY MŁODSI CHŁOPCY
1. Kenig Adam - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
2. Szymczak Jakub - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
3. Jedzejczak Artur - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
|
kategoria KATA: JUINORZY CHŁOPCY
1. Mitrega Karol - Kielecki Klub Shorin-Ryu
2. Budzyński Norbert - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
3. Waremczuk Jakub - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
|
kategoria KATA: JUNIORZY STARSI CHŁOPCY
1. Jarząbek Maciej - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
2. Witek Mateusz - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
3. Jasionowski Łukasz - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria KATA: SEINORZY KOBIETY - DO 2 KYU
1. Koros Anna - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
2. Wyrzykowska Julia - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
3. Kowalczyk Magdalena - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
|
kategoria KATA: SENIORZY KOBIETY - OD 1 KYU
1. Gajewska Monika - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
2. Malinowska Marzena - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW
3. Nowak Agnieszka - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria KATA: SEINORZY MĘŻCZYźNI - DO 2 KYU
1. Makochoń Robert - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
2. Tatarski Tomasz - Kielecki klub Shorin-Ryu
3. Zielecki Michał - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria KATA: SENIORZY MĘŻCZYźNI - Od 1 KYU
1. Borowski Robert - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
2. Piekarczyk Marcin - Nowosądecki Klub Okinawa Karate
3. Paczek Bartłomiej - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria KOBUDO KATA: SEINORZY KOBIETY
1. Koros Anna - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
2. Kowalczyk Magdalena - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
3. Kozik Ewelina - "Kumite" Centrum Karate i Kobudo w Jaworznie
|
kategoria KOBUDO KATA: SENIORZY MĘŻCZYźNI
1. Borowski Robert - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
2. Tatarski Tomasz - Kielcki Klub Shorin-Ryu
3. Motłoch Michał - Miechowski Klub Shorin-Ryu
|
|
kategoria KATA KUMIWAZA: MŁODZICY MŁODSI
1. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Piekarz Marcel, Hebda Maksymilian, Gródek Karol
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Roszkowski Antek, Kanclerz Adrian, Olszewska Julia
3. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Dąbrowski Jan, Fic Nikodem, Mucha Kacper
|
kategoria KATA KUMIWAZA: JUINORZY
1. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Tomczyk Ewa,Waremczuk Jakub,Czosnyka
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Jarząbek Katarzyna, Płatek Marek.Jarząbek Maciej
3. Ludowy Klub Sportowy "Omega" w Kleszczowie Cieslak Hubert ,Widera Oliwia ,Kusiak Patryk
|
kategoria KATA KUMIWAZA: SENIORZY DO 2 KYU
1. Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi" Jaworski Sebastian, Makochoń Robert, Witek Mateusz
2. Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa Koros Anna, Borkowski Robert, Kozak Małgorzata
3. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Bylinka Kamil, Bancerz Zofia, Jasionowski Łukasz
|
kategoria KATA KUMIWAZA: SENIORZY OD 1 KYU
1. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Rosa Marek, Paczek Bartłomiej, Witak
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Gajewska Monika, Nowak Agnieszka, Liszewski Jarosław
3. Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa Borowski Robert, Bełcik Michał, Brodzik Marek
|
kategoria BUNKAI OYO: MŁODZICY
1. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Hebda Maksymilian, Piekarz Marcel
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Fic Nikodem, Mucha Kacper
3. Akademia Okinawa Karate w Lublinie Gdula Karol, Pawłowski Maciej
|
kategoria BUNKAI OYO: MŁODZICY STARSI
1. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Kociuszko Kamil, Czarnecki Jan
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Kancerz Adrian, Roszkowski Antek
3. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Gargula Michał, Mordawski Dominik
|
kategoria BUNKAI OYO: JUNIORZY MŁODSI
1. Grudziądzki Klub Shorin-Ryu Listopadzka Paulina, Kubiak Sandra
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Hańczak Julia, Guba
3. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Kozłowski Karol, Prusiński Piotr
|
kategoria BUNKAI OYO: JUNIORZY
1. Nowosądecki Klub Okinawa Karate Tomczyk Ewa, Waremczuk Jakub
2. Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu Jarząbek Katarzyna, Płatek Marek
3. Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi" Bedyniak Patryk, Bedyniak Eryk
|
kategoria SHUYO WAZA KUMITE: JUNIORZY STARSI
1. Jarząbek Maciej - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
2. Jasionowski Łukasz - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
3. Bylinka Kamil - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria SHUYO WAZA KUMITE: SENIORZY MŁODSI KOBIETY
1. Nowak Agnieszka - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
2. Kowalczyk Magdalena - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
3. Gajewska Monika - Wołomiński Klub Karate Shorin-Ryu
|
kategoria SHUYO WAZA KUMITE: SENIORZY MŁODSI MĘŻCZYźNI
1. Makochoń Robert - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
2. Brodzik Maciej - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
3. Makochoń Sebastian - Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi"
|
kategoria DOJO KUMITE: SENIORZY MĘŻCZYźNI
1. Semik Robert - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
2. Muszytowski Michał - Pomorski Klub Okinawa Shorin-Ryu Karate
3. Borowski Robert - Klub Okinawa Karate-Do AZS UW Warszawa
|
Najlepszy zawodnik mistrzostw (przyszłosć polskiego Shorin-Ryu) - Nagroda Marszałka Łódzkiego - Marcel Piekarz z Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate
Nagroda Specjalna Wojska Polskiego - Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi - Krystian Kanclerz z Wołomińskiego Klubu Karate Shorin-Ryu