Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Sobota, 19.09.2020
KOMUNIKAT: Staż Shorin-Ryu Karate, Pińczów 19.09.2020.

News
Staż Shorin-Ryu Karate
2020-09-04
10:36:25

W dniu 19 września odbędzie się Staż Shorin-Ryu Karate. Szczegółowe informacje u szefów klubów PUSKK.Rozpoczęcie sezonu treningowego 2020/2021
2020-09-01
17:30:06

Tradycyjnie we wrześniu rozpoczyna się nowy rok szkoleniowy. Ten obecny 2020/2021 ze względu na pandemie covid-19 będzie nieco inny. W wielu miejscach są problemy z wynajmem sal w placówkach oświatowych. Miejmy nadzieję, że jakoś się to ułoży. Ten zaczynający się rok szkoleniowy powinien być już końcowym jeżeli chodzi o ograniczenia związane z covid-19. Więc trzeba się zmobilizować i przetrwać ten trudny dla karate czas. Jeżeli chodzi o zamierzenia Unii to  staże karate i kobudo  a także egzaminy mistrzowskie będą odbywały się zgodnie z harmonogramem. Pod znakiem zapytania stoją grudniowe XXII MP Shorin-Ryu w Lublinie oraz listopadowy Staż z sensei  Kenyu Chinen w Warszawie. Prawdopodobnie XI Centalny Kongres Karate w Pińczowie odbędzie się tylko w zakresie sesji treningowej bez Gali ”Sensei”. Listopadowy wyjazd ekipy PUSKK na treningi na Okinawę został przeniesiony na maj 2021.Ograniczenia w dostępie do swobodnego i bezpiecznego udziału w treningach od drugiej połowy tego roku szkoleniowego powinny być co raz mniej uciążliwe. Reasumując musimy  się przyzwyczaić  do zmian i w sposób odpowiedzialny sprostać nowym wyzwaniom jakie niesie obecny czas. Sensei Kenyu Chinen za moim pośrednictwem i  ja sam również  życzymy wszystkim członkom PUSKK  pomyślności w treningach i dużo zdrowia. Do zobaczenia na treningach.

Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo

Aleksander StaniszewStaż Okinawa Kobudo w Pińczowie
2020-07-04
22:22:13

W dniu 4 lipca odbył się w Pińczowie Staż Okinawa Kobudo. Treningi z zakresu broni: Bo, Sai, Tonkuwa, Nunchaku, Jo, Sansetsukon, Eku, Kama i Timbe prowadził sensei Aleksander Staniszew. W stażu wzięli udział instruktorzy z Warszawy, Wołomina, Jaworzna, Miechowa, Poznania, Radzikowa, Kielc i Pińczowa.

Więcej zdjęć na fb: https://www.facebook.com/pg/OshukaiPolandStaż Shorin-Ryu Karate w Pińczowie
2020-06-21
14:46:47

W dniu 20 czerwca odbył się w Pińczowie Staż Shorin-Ryu Karate. Dwa panele treningowe z zakresu kata uczniowskich oraz mistrzowskich prowadził sensei Aleksander Staniszew. W stażu wzięli udział instruktorzy klubowi z Gdańska, Warszawy, Piaseczna, Kielc, Radzikowa, Lublina, Tarnowa, Kleszczowa, Miechowa, Jaworzna, Nowego Sącza, Krakowa, Łodzi, Włomina, Medyni Głogowskiej i Pińczowa.Ogłoszenie
2020-03-29
22:20:04

W związku z pandemią coronawirusa COVID-19 wszystkie treningi i zamierzenia związane z Karate zostały zawieszone na czas nieokreślony. Należy przestrzegać rygorystycznie zasad, które zostały ogłoszone w celu zminimalizowania zakażenia. Musimy to czynić dokładnie, żebyśmy wszyscy po zakończeniu pandemii mogli się dalej razem spotykać na treningach i realizować wiele ciekawych przedsięwzięć w ramach Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo. Jednak ten czas wymuszonego pozostania w domu powinien być też i czasem z Karate. Jednym z fundamentów Karate jest zasada „zawsze, wszędzie, każdy” czyli praktyka karate nie zna granic, nie ma ograniczeń czasowych, przestrzennych czy wiekowych. Walorem Karate jest między innymi to, że można go ćwiczyć na niezwykle małej powierzchni i co istotne można go ćwiczyć samemu. Więc każdy karateka mały i duży, starszy i młodszy powinien codziennie samodzielnie ćwiczyć by utrzymać dobrą formę do czasu rozpoczęcia treningów. Pamiętajcie, że jesteśmy wszyscy razem w tej trudnej sytuacji i że wszyscy razem pokonamy to zagrożenie. Twórcy Karate – mistrzowie z Okinawy wielokrotnie byli poddawani różnym zagrożeniom, które poprzez trening i ducha Karate pokonywali. Do jak najszybszego zobaczenia na treningach Karate i Kobudo w naszych klubach.

Copyright © 2000-2020 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew