Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Wtorek, 22.10.2019
KOMUNIKAT: X Centralny Kongres Karate & Gala "Sensei" - Pińczów,26-27.10.2019.

News
Legendarni mistrzowie sztuk walki z Okinawy - sensei KENYU CHINEN
2019-09-24
13:15:53

Dziś w dniu 24.09.zostal wyemitowany dokumentalny film Chrisa Willsona wyprodukowany na Okinawie "Mistrzowie Karate z Okinawy - sensei KENYU CHINEN". W godzinnym filmie sensei KENYU CHINEN opowiada o swoich początkach trenowania karate i kobudo na Okinawie. Karate i Kobudo to dwie sztuki walki , które powstały na Okinawie i zdobyly sobie światową popularność - również o prawidlowym spojrzeniu na nie mówi w tej dokumentalnej produkcji sensei KENYU CHINEN.
link do filmu: https://youtu.be/5PKYXEKrXRgX Centralny Kongres Karate w Pińczowie
2019-09-09
23:11:13

W dniach  26-27 października odbędzie się w Pińczowie X Centralny Kongres Karate. Jak co roku Kongres skladał się będzie z tych samych kluczowych punktów: konferencji naukowej, Gali "Sensei" , dwóch bloków treningowych oraz celebracji Światowego Dnia Karate "Karate No Hi". Zapraszamy!Nowy rok szkoleniowy 2019/2020 rozpoczęty !
2019-09-02
22:27:15

Rozpoczął się wrzesień , więc tradycyjnie witamy wszystkich ćwiczacych Shorin-Ryu Karate oraz Kobudo w nowym roku szkoleniowym 2019/2020. Ubiegły rok szkoleniowy był dla naszej Unii bardzo udany. Aż 6 razy mogliśmy ćwiczyć bezpośrednio pod okiem sensei KENYU CHINEN .Trzy razy gościliśmy Go na stażach w Polsce i trzy razy uczestniczyliśmy w wyjazdach zagranicznych: na Okinawie, w Republice Czech i we Francji trenując u naszego mistrza. Po raz trzeci z rzędu (Warszawa 2015, Tokyo 2017 i Thonon-Les-Bains 2019)  wygraliśmy  Puchar Świata W.O.F. Podczas tegorocznego Pucharu Świata we Francji zdobylismy w sumie 8 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych medali wyprzedzajac silne ekipy m.innymi z Francji i z Japonii. Ten rok zapowiada sie również interesujaco; kilka razy treningi w Polsce poprowadzi sensei KENYU CHINEN, zaplanowanych jest także kilka wyjazdów zagranicznych, XXII MP Shorin-Ryu odbędą się w Lublinie a już wkrótce czeka nas jubileuszowy,bo już X Centralny Kongres Karate w Pińczowie.

Zapraszamy zatem wszystkich na treningi do naszych klubów w całym kraju i życzymy dużych sukcesów i zadowolenia z uprawiania Okinawa Shorin-Ryu Karate i Okinawa Kobudo pod okiem  najlepszych polskich instruktorów a nowym adeptom życzymy szybkich postępów i zadowolenia z uprawiania pierwszego stylu karate jakim jest Shorin-Ryu.

Prezydent PUSKK

Sekretarz Generalny W.O.F.

Aleksander Staniszew, 8 danMiędzynarodowy Staż Shorin-Ryu Karate & Kobudo we Francji
2019-08-14
23:32:36

W dniach 5-10 sierpnia odbył się we Francji w Thonon-Les-Bains Międzynarodowy Staż Shorin-Ryu Karate i Kobudo. Treningi ukształtowane głównie na "dojo kumite" prowadził sensei KENYU CHINEN. W stażu uczestniczyli członkowie W.O.F. z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Z Polski wzięło udział 60 karateka z klubów PUSKK (Gdańsk, Warszawa, Grudziądz, Mielec, Jaworzno, Lublin, Częstochowa, Wołomin, Nowy Sącz, Radzików, Kleszczów, Tarnów, Pińczów). Podczas stażu odbyło się zebranie światowych wladz W.O.F. Staz zakończono plenerowym Sayonara Party.

PATRZ RELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=145VII Puchar Świata W.O.F. we Francji
2019-08-14
19:58:43

W dniach 3-4 sierpnia 2019 odbyła się w Thonon-Les-Bains we Francji VII edycja rozgrywanego co dwa lata Pucharu Świata W.O.F. Mowami Prezydenta W.O.F. Kenyu Chinen, Sekretarza Generalnego W.O.F. Aleksandra Staniszew, Gubernatora Okinawy Dennego Tamaki w obecności zawodników z Europy, Azji, Ameryki oraz Afryki uroczyście otwarto zawody. W rywalizacji sportowej wystartowała 40 osobowa polska reprezentacja Shorin-Ryu Karate zajmujac pierwsze miejsce i powtarzając tym samym sukces z przed dwóch lat z Tokyo. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 8 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych medali wyprzedzajac silne ekipy m.innymi z Francji i z Japonii. Funkcję kierownika VII Pucharu W.O.F. pelnił Jerzy Chrzanowski a z Polski sędziowali: Zbigniew Wójcik, Grzegorz Jarząbek, Tomasz Zając, Dariusz Draspa, Ryszard Muszytowski, Paweł Wisniewski, Piotr Wisniewski,  Marcin Frelich, Adam Jamroz i Zbigniew Berłowski. Zawody zakończyło uroczyste Soyonara Party na Zamku dAvully-Brenthonne.

PATRZ FOTORELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=144Międzynarodowy Staz Shorin-Ryu Karate dla czarnych pasów w Pińczowie
2019-06-17
01:15:45

W dniach 15-16 czerwca odbył sie w Pinczowie  Międzynarodowy Staz Shorin-Ryu Karate dla posiadaczy stopni mistrzowskich. Staż prowadził sensei KENYU CHINEN. Staż przeprowadzono w Hali Sportowej SP1 oraz w Hali Widowiskowo-Sportowej POKSTIR .W treningach wzięłło ponad stu trenerów i instruktorów z "czarnymi pasami" z klubów Shorin-Ryu z terenu całej Polski oraz goście z Republiki Czech ,Francji i Slowacji. Głównym tematem stażu była metodyka nauczania i doskonalenia "dojo kumite".

PATRZ FOTORELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=143Międzynarodowy Staz Shorin-Ryu Karate w Warszawie
2019-06-05
21:54:05

W dniach 1-2 czerwca odbył sie w Warszawie w Hali Sportowej WUM Międzynarodowy Staz Shorin-Ryu Karate. Staż prowadził sensei KENYU CHINEN. W treningach wzięli udział karateka z klubów Shorin-Ryu z terenu całej Polski oraz kilkuosobowe ekipy Shorin-Ryu z Republiki Czech i Francji. Była to pierwsza część czerwcowego spotkania z sensei CHINEN, druga przeznaczona tylko dla stopni mistrzowskich odbedzie się w połowie miesiąca w Pińczowie.

PATRZ FOTORELACJA: http://okinawakarate.pl/index.php?menu=20&w=142

Copyright © 2000-2019 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew