Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Czwartek, 04.03.2021
KOMUNIKAT: Egzaminy Kobudo, Pińczów 20.02. 2021.

News
Kurs Okinawa Kobudo
2021-02-06
16:51:38

W dniu 6 lutego odbyła się w Pińczowie druga część Kursu Okinawa Kobudo w zakresie broni: Bo, Sai, Jo, Timbe, Kama. Zajęcia prowadził sensei Aleksander Staniszew. W kursie wzięli udział kobudoka z klubów Shorin-Ryu z Warszawy, Radzikowa, Kielc, Tarnowa, Miechowa, Jaworzna, Wołomina, Piaseczna i Pińczowa.Kurs Okinawa Kobudo
2021-01-23
19:07:13

W dniu 23 stycznia odbył się w Pińczowie Kurs Okinawa Kobudo w zakresie broni: Bo, Sai, Tonkuwa, Nunchaku , Jo. Zajęcia prowadził sensei Aleksannder Staniszew. W kursie wzięli udział kobudoka z klubów Shorin-Ryu z Warszawy, Radzikowa, Kielc, Tarnowa, Miechowa, Jaworzna, Wołomina, Piaseczna i Pińczowa.Życzenia z okazji Nowego Roku od sensei KENYU CHINEN
2021-01-03
16:32:35

Życzę wszystkim członkom World Oshukai szczęśliwego Nowego Roku 2021 !

Z powodu epidemii ‘’covid-19’’ szalejącej w zeszłym roku, nie mogliśmy ćwiczyć tak, jak byśmy chcieli. Był to rok ograniczeń.Na tym tle znalaźlyśmy jednak sposoby na kontynuowanie treningu po przez używanie kamer do treningu zdalnego, ćwiczenia na otwartych przestrzeniach i nie tylko. Dziękuję Wam za dobrą pracę. Ale w końcu nadszedł nowy rok 2021. Dzisiejsze społeczeństwo jest w punkcie zwrotnym. Są aspekty, w których konwencjonalne sposoby już nie działają. Gdy do zjawisk społecznych wprowadzane są nowe systemy, można się zastanawiać, jak kontynuować tradycyjne sztuki walki. Myślę, że prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z tym problemem. Myślę, że i Wy też o tym myślicie, więc proponuję omówić tę kwestię na kolejnym spotkaniu nauczycieli. Co byście powiedzieli? Sensownym jest wprowadzenie tego tematu do dyskusji na początku nowego roku, dlatego zachęcam do refleksji. Chciałbym przypomnieć, że kolebką rozwoju tradycyjnego okinawskiego Karate i Kobudo w Europie jest Francja, ja osobiście wiele skorzystałem od ludzi i francuskiego społeczeństwa. Oczywiście to samo dotyczy wszystkich krajów, w których rozwinęła się organizacja World Oshukai i ich wysiłków.Tradycyjne Karate i Kobudo z Okinawy to nie droga supremacji ale droga ludzkości.Mówiac najprościej, nie jest to próba zdobycia władzy w celu pokonania drugiego. Jest to poszukiwanie wzorców i zasad poprzez uprawianie sztuk walki a także rozwój i trening osobisty poprzez pracę nad prawdziwymi technikami, jak to jest przekazywane przez nauczanie i tradycję.To oczywiście wizja sztuki walki zaczerpnięta z kultury i myśli wschodu.Uważam, że tradycyjne sztuki walki można ogólnie obecnie uznać za fuzję kultury zachodniej i wschodniej. Czasami trudno jest zrozumieć połączenie różnych kultur. Aby zrozumieć wzajemne różnice, najlepiej zacząć od tego, co jest wspólne.Dlatego jestem zdecydowany w nowym roku rozwijać wspólnie razem z wami organizację World Oshukai. Tych, którzy się ze mną zgadzają, zapraszam do intensywnego treningu. Witając nowy rok, dążmy do postępu w naszych technikach i dynamicznego rozwoju naszej organizacji!

Sensei KENYU CHINEN, 01.01.2021Staż Shorin-Ryu Karate
2020-11-22
17:23:29

W dniu 21 listopada odbył się w Pińczowie Staż Shorin-Ryu Karate. Treningi z zakresu kata mistrzowskich W.O.F. (Itosu Passai, Matsumura Passai i Gojushiho) prowadził sensei Aleksander Staniszew. W stażu wzięło udział ponad 30 czarnych pasów z klubów Shorin-Ryu z Grudziądza, Warszawy, Radzikowa, Wołomina, Nowego Sącza, Jaworzna, Piaseczna, Tarnowa, Kleszczowa, Medyni Głogowskiej, Kwidzynia, Częstochowy, Lublina, Kielc i Pińczowa.
Więcej: https://www.facebook.com/OshukaiPoland/Centralny Staż Karate
2020-10-25
16:37:05

W dniu 24 października odbył się w Pińczowie w Hali Widowiskowo-Sportrowej POKSiR Centralny Staż Karate prowadzony przez sensei Aleksandra Staniszew. Głównym punktem tej imprezy sportowej było wyzwanie wykonania 100 kata z okazji Światowego Dnia Karate. Wykonywano bazowe kata z okinawskiego karate Fukyugata Ichi i Ni, oraz stylowe szkolne kata: Naihanchi (1-3) i Pinan (1-5). Wyzwanie ukończyło 59 karateka z Warszawy, Lublina, Kielc, Tarnowa, Nowego Sącza, Przemyśla, Miechowa, Wołomina, Kleszczowa, Częstochowy, Piaseczna, Mielca, Jaworzna i Pińczowa. Gratulujemy!
Więcej: https://www.facebook.com/OshukaiPoland/posts/198606958304263

Copyright © 2000-2021 Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo
Website by Mateusz Staniszew