Wtorek, 19.03.2024
KOMUNIKAT: Staż Shorin-Ryu Karate, Pinczów 23.03.2024.

Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
Duży sukces Polaków w Pucharze Świata

W dniu 13.8. w Tokyo w historycznej dzielnicy Asakusa w Taito Riverside Sports Center, mowami inauguracyjnymi Prezydenta W.O.F. - Kenyu Chinen, Gubernatora Prefektury Okinawy - Takeshi Onaga, Dyrektora Wykonawczego W.O.F. - Aleksandra Staniszew i Burmistrza Tokyo /Taito/ - Yukuo Hattori została uroczyście otwarta VI edycja Pucharu Świata W.O.F. Polska reprezentacja zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej wyprzedzając silne ekipy narodowe między innymi z Francji i z Japonii. Polacy zdobyli 8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych w konkurencjach kata, kata kumiwaza, shuyo waza kumie, dojo kumie oraz w kobudo. Reprezentacja naszego kraju liczyła 46 osób, sześcioro Polaków /Z.Wójcik, G.Jarzabek, M.Jałocha, M.Frelich, P.Wiśniewski, T.Zajac /sędziowało zawody a prestiżową rolę koordynatora mat sprawował J.Chrzanowski. W pucharze wzięli udział reprezentanci różnych krajów z Ameryki, Europy, Azji i Australii. Zawody zakończyło uroczyste „Sayonara Party” w ekskluzywnym hotelu Asakusa View Hotel. Asakusa View Hotel. Asakusa View w Tokyo. Następna edycja Pucharu odbędzie się za 2 lata we Francji.