|
|
|
Najważniejsze wydarzenia XXI w. Shorin-Ryu Karate w Polsce
|
X MISTRZOSTWA POLSKI SHORIN-RYU KARATE ŁODŹ 2008
PATRONAT HONOROWY
AMBASADA JAPONII W POLSCE |
PREZYDENT MIASTA ŁODZI |
|
29 marca 2008 r. odbyły się w Łodzi X Mistrzostwa Polski Shorin-Ryu Karate. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęła Ambasada Japonii w Polsce
(fragment pisma: "Jestem przekonany, że mistrzostwa te przyczynią się do popularyzacji karate Shorin-Ryu wśród mieszkańców Polski" - Akira Tajima,
Dyrektor Wydziału Informacji Kultury Ambasady Japonii w Polsce) oraz Prezydent Miasta Łodzi (fragment pisma: "Obejmując honorowy patronat nad X Mistrzostwami
Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate i Kobudo wierzę, że stanie się on doskonałą okazją aby zaprezentować Łódź jako miejsce, gdzie sport znajduje odpowiednią oprawę" -
Jerzy Kropiwnicki, Prezydent Miasta Łodzi). Uroczystej ceremoni otwarcia dokonał Wiceprezydent Miasta Łodzi - Włodzimierz Tomaszewski oraz Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate
Kobudo - Aleksander Staniszew.
|
W mistrzostwach wystartowało 192 karateka z 21 klubów sportowych Shorin-Ryu z terenu całego kraju.
Rywalizacja sportowa odbywała się równocześnie na trzech matach. Sędzią głównym mistrzostw był sensei Aleksander Staniszew (Pińczów), skład sędziowski stanowili sensei:
Dariusz Jędrzejczak (Łódź), Jerzy Chrzanowski, Zbigniew Wójcik, Radosław Stachowiak, Dariusz Halczewski (Warszawa),
Tomasz Zając (Nowy Sącz), Grzegorz Jarząbek (Wołomin), Dariusz Draspa (Grudziądz), Ireneusz Ziętek (Jaworzno), Ryszard Muszytowski (Gdańsk), Krzysztof Grabowski,
Mieczysław Jałocha (Przemyśl), Paweł Faryna (Jędrzejów), Zbigniew Magda (Mielec), Dorota Wites (Pińczów), Zbigniew Berłowski (Kleszczów), Andrzej Ambrożej (Białystok).
W skład zespołu technicznego weszli sędziowie z Łodzi, Warszawy, Przemyśla i Wrocławia. Rywalizowano w trzech kategoriach: kata, kata kumiwaza i dojo kumie.
Organizatorem mistrzostw było Łódzkie Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo "Bushi" kierowane przez sensei Dariusza Jędrzejczaka.
Mistrzostwa miały bardzo barwną oprawę związaną z szeroko pojętą kulturą japońską, jej zwyczajami, tradycją, sztuką i kuchnią.
Można było podziwiać wybitną japońską mistrzynię kaligrafii, malującą "na żywo", degustować sushi i sake, uczyć się gry w japońską grę "go" czy też tworzyć orgami.
Można też było przejechać się kilkoma najnowszymi modelami samochodami osobowymi i terenowymi firmy Nissan. Dekoracja medalistów wręczenie dyplomów,
pucharów i cennych nagród oraz podziękowań dla sponsorów mistrzostw w tym specjalnego podziękowania dla sensei Dariusza Jędrzejczaka oraz Andrzeja Matlińskiego
z Łódzkiego Centrum "Bushi" zakończyło udane tegoroczne mistrzostwa.
WYNIKI X MISTRZOSTW POLSKI SHORIN-RYU KARATE W ŁODZI, 2008
kategoria: KATA MŁODZICY MŁODSI
1. Tong Laura - UKS Przemyśl
2. Dańko Jakub - UKS Przemyśl
3. Budzyński Norbert - Łódź
|
kategoria: KATA MŁODZICY
1. Zadroga Michał - Warszawa
2. Miłosz Kawecki - Kwidzyn
3. Tong Kewin - UKS Przemyśl
|
kategoria: KATA MŁODZICZKI
1. Tomczyk Ewa - Nowy Sącz
2. Łęczycka Izabela - Nowy Sącz
3. Kazimierczak Agata - Łódź
|
kategoria: KATA KADECI
1. Zadroga Mateusz - Warszawa
2. Wodnicki Adrian - UKS Przemyśl
3. Zych Kacper - UKS Przemyśl
|
kategoria: KATA KADETKI
1. Kozłowska Małgorzata - Kwidzyn
2. Wanat Emilia - UKS Przemyśl
3. Kuczma Dorota - Kwidzyn
|
kategoria: KATA JUNIORZY
1. Mataczyński Tomasz - Pińczów
2. Jarząbek Jakub - Wołomin
3. Domińczyk Piotr - Łódź
|
kategoria: KATA SENIORKI MŁODSZE
1. Jałocha Paulina - UKS Przemyśl
2. Stefańska Joanna - UW Warszawa
3. Gajewska Monika - Wołomin
|
kategoria: KATA SENIORZY MŁODSI
1. Kacprzak James - Warszawa
2. Skiba Szczepan - UKS Przemyśl
3. Karpus Filip - Kwidzyn
|
kategoria: KATA SENIORKI
1. Walenda Marzena - Warszawa
2. Modrzewiecka Katarzyna - Pińczów
3. Zapędowska Paulina - Łódź
|
kategoria: KATA SENIORZY
1. Kacprzak Michael - Warszawa
2. Kosmala Kacper - Łódź
3. Piekarczyk Marcin - Nowy Sącz
|
kategoria: BUNKAI MŁODZICY
1. Waremczuk Kuba - Nowy Sącz
2. Tomczyk Ewa - Nowy Sącz
3. Jałocha Mateusz - UKS Przemyśl
|
kategoria: BUNKAI KADECI
1. Wanat Emilia - UKS Przemyśl
2. Szczęsny Bartosz - UKS Przemyśl
3. Makochoń Robert - Łódź
|
kategoria: KATA KUMIWAZA JUNIORZY
1. UKS Przemyśl
Dziumak Jakub, Kołakowski Mateusz, Jałocha Paulina
2. Łódź
Kurczewski Marcin, Ciesielski Wojciech, Jędrzejczak Karina
3. Łódź
Rybiński Karol, Domińczyk Piotr, Franiak Michalina
|
kategoria: KATA KUMIWAZA SENIORZY
1. Warszawa
Walenda Marzena, Wiśniewska Olga, Kacprzak Michael
2. Warszawa
Lefik Anna, Kosmala Kacper, Zapędkowska Paulina
3. Warszawa
Borowski Robert, Mizak Ewelina, Stefańska Joanna
|
kategoria: DOJO KUMITE JUNIORZY
1. Mataczyński Tomasz - Pińczów
2. Jarząbek Jakub - Wołomin
3. Saganek Kacper - Wołomin
|
kategoria: DOJO KUMITE SENIORZY MŁODSI
1. Skiba Szczepan - UKS Przemyśl
2. Jarosław Gabriel - UW Warszawa
3. Sobkowiak Jacek - Wołomin
|
kategoria: DOJO KUMITE SENIOREK
1. Modrzewiecka Katarzyna - Pińczów
2. Wiśniewska Olga - Warszawa
3. Zapędowska Paulina - Łódź
|
kategoria: DOJO KUMITE SENIORÓW
1. Kosmala Kacper - Łódź
2. Lewandowski Maciej - Kwidzyn
3. Liszewski Jarosław - Wołomin
|
FOTORELACJA
|
|